Począwszy od lat 60-tych XX wieku, aż do dnia obecnego, marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych wprowadziła do służby ponad 50 balistycznych okrętów podwodnych o napędzie atomowym (SSBN). Wszystkie jednostki należały do pięciu różnych typoszeregów. Na przestrzeni tego czasu w życie wdrożonych zostało także kilka programów budowy rakiet balistycznych. Do każdego nowego pocisku wprowadzane były liczne modyfikacje w stosunku do poprzedniej konstrukcji. Miały one na celu zachowanie nuklearnego potencjału Stanów Zjednoczonych. W coraz to nowe rakiety uzbrajana była duża amerykańska flota podwodna. W efekcie, w różnych okresach czasu okręty z tego samego typoszeregu przenosiły różne pociski. Co więcej niektóre z nich uzbrojone były w najnowsze rakiety, podczas gdy inne okręty z tego samego typu, w tym samym czasie, w wersję starszą. Wszystko to powoduje pewne zamieszanie dotyczące informacji o przenoszonych przez amerykańskie okręty podwodne pociskach balistycznych.
Po części spory chaos, dotyczący uzbrojenia balistycznego, wywołany jest przez przebieg samych programów budowy rakiet. Szczególnie uwidacznia się to w przypadku pocisków z serii Polaris. Podczas gdy pierwsza wersja tych rakiet nie znajdowała się jeszcze w służbie, trwały już prace nad jej udoskonalonym modelem Polaris A-2, który znalazł się we flocie krótko po pierwszej serii. Było to przyczyną krótkotrwałego wykorzystywania pocisków Polaris A-1 przez marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych. Podobny przypadek miał miejsce w programie ULMS (Undersea Long-range Missile System), który doprowadził do skonstruowania dwóch wersji rakiet Trident. Podczas gdy pierwsza seria znajdowała się w fazie lotów testowych, oficjalnie rozpoczęły się studia nad modelem Trident II D-5. Jednak w odróżnieniu od serii Polaris, rakiety Trident w obu wersjach służyły i służą nadal w długich przedziałach czasowych.
Usystematyzowane dane dotyczące balistycznego uzbrojenia okrętów podwodnych klasy SSBN przedstawione są w tabeli, znajdującej się poniżej. Prezentuje ona wszystkie amerykańskie jednostki balistyczne, oraz modele pocisków, które one przenosiły w danym czasie.